Хлопчик, який вижив після удару по Вінниці: Роман Олексів отримав нагороду в Берліні

Хлопчик, який вижив після удару по Вінниці: Роман Олексів отримав нагороду в Берліні
  • 11-річний Роман Олексів, який вижив після ракетного удару по Вінниці у липні 2022 року, отримав престижну нагороду Cinema for Peace Honorary Dove 2026.
  • Хлопчик став головним героєм документального фільму, що розповідає світові про жахи російської агресії та силу людського духу.
  • Його шлях від критичних опіків і втрати матері до міжнародного визнання став центральною темою цьогорічного заходу в Берліні.

11-річного вінничанина Романа Олексіва відзначили на щорічному заході Cinema for Peace у межах Берлінського міжнародного кінофестивалю. Як повідомляє офіційна сторінка Романа у Facebook, хлопчик отримав почесну нагороду за участь у документальній стрічці «Діти у вогні» (Children in the Fire) режисера Євгена Афінеєвського.

Стрічка детально описує трагічні події 14 липня 2022 року, коли російська ракета влучила в центр Вінниці. Того дня Роман втратив маму та отримав опіки 45% поверхні тіла. Після десятків операцій і виснажливої реабілітації у Німеччині дитина не лише повернулася до навчання та занять музикою, а й почала публічно ділитися своєю історією, виступаючи голосом українських дітей.

На церемонію нагородження завітала колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон. Режисер фільму Євген Афінеєвський подарував їй український шарф із дитячими малюнками, підкреслюючи важливість підтримки України. Стрічка «Діти у вогні» змагалася за звання «Найціннішого документального фільму року» разом із роботою Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» та іншими світовими проєктами.

Організація Cinema for Peace з 2001 року відзначає фільми та митців, які висвітлюють воєнні конфлікти, гуманітарні кризи та борються за права людини. У різні роки цю ініціативу підтримували такі зірки, як Леонардо ДіКапріо, Анджеліна Джолі та Джордж Клуні. Нагорода Романа Олексіва вкотре нагадала міжнародній спільноті про ціну, яку платить Україна за свою свободу.

Три роки тому, нагадаємо, ракетний удар по Вінниці перетворив медичний центр «Нейромед» на вогняну пастку. Саме там маленький Роман востаннє бачив волосся своєї мами під завалами та гладив її по голові, прощаючись назавжди.

Хлопчик переніс 36 операцій, витримав неймовірний біль і навчився жити заново, попри 80% опіків тіла. Сьогодні його історія — це не лише про медицину, а й про здатність душі проходити крізь найчорнішу темряву.

 

Читайте також:

«Для мене кожен раунд був як війна». Вінницький боксер Сергій Богачук переміг росіянина

Капітан Ігор Рудаков загинув, рятуючи побратима: сьогодні прощання у Вінниці

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
Марія ЛЄХОВА
Марія ЛЄХОВА - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up